Історія заводу

Із 1983 до 1988 року на замовлення Міністерства радіопрому СРСР ухвалено рішення про будівництво в м. Шпола Черкаської області «Бази з ремонту та зберігання обчислювальної техніки». На заводі радіотехнічного профілю роботу проводили в три зміни, на виробництві було задіяно понад 1500 осіб.

1991 року керівництво підприємства «Оріон» ухвалило рішення про перегляд спеціалізації заводу. За новими планами його перепрофілювали на випуск безпечного скла триплекс для вітчизняних автомобільних заводів. Автомобільне скло виробляли за заливною технологією для заводів ЛуАЗ, КрАЗ, КАМАЗ.

Із 1995 року ламіноване скло триплекс виготовляють за плівковою технологією (ПВБ).

У 2001 р. завод перейшов під керівництво нового власника.

Із березня 2001 р. починається розвиток заводу за рахунок інвестицій у розширення виробничих потужностей, придбання нових виробничих ліній, а також у модернізацію наявного обладнання.

Проведено ребрендинг: створено та впроваджено новий фірмовий стиль компанії. Зареєстровано торговельну марку Оріон Глас.

8 травня – день заснування заводу під торговельною маркою Оріон Глас.

2001 р.:

 • У листопаді запущено першу піч молірування, на конвеєрі заводу «Черкаський автобус» розпочато випуск вітрового скла для автобусів Богдан А-091, А-079.
 • У грудні 2001 уведено в дію електричну щілинну піч із вертикальною гартованою камерою, що дало змогу випускати плоскі бічні та дверні гнуті шибки для автобусів Богдан А-091.
 • Налагоджено автоматичну лінію шовкотрафаретного друку.

2002-2003 р.:

 • Упроваджено Систему Менеджменту Якості ISO 9001-2001 (9001:2000), що вивело підприємство на новий, якісніший рівень розвитку.
 • Уведено в експлуатацію високотехнологічне сучасне обладнання для виробництва ламінованого (архітектурного та декоративного) скла (триплекс).
 • Запущено в роботу обробні верстати зі скла Bavelloni, Zanetti.

2004 р.:

У березні введено в дію другу трикамерну піч молірування для виготовлення вітрового скла для автобуса «Богдан» А-092.

2005 р.:

 • У травні введено в дію автоматичну лінію розкроювання скла: Genius із ЧПУ (для прямолінійного та фігурного різання скла).
 • Налагоджено виробництво готової продукції зі скла: двері для саун, журнальні столики, стійки під аудіо- та відеоапаратуру. Відкрито фірмовий магазин скляних меблів.
 • У червні встановлено третю трикамерну піч молірування, яка дала змогу випускати вітрове (лобове) скло на конвеєр для вітчизняних виробників автомобільної промисловості.

2006 р.:

У жовтні введено в експлуатацію комбіновану піч для загартовування плоского та гнутого скла нового покоління, яка успішно виконує свої завдання. Виробнича автоматизована лінія молірування та загартовування скла фірми «North Glass» – це двобічна робоча лінія, де один напрям призначений для загартовування плоского скла, а інший – для загартовування циліндричного гнутого скла. Лінія із загартовування скла призначена для молірування та загартовування плоского прозорого скла, тонованого в масі, матового (сатин), емальованого, рефлективного, енергозберігального скла.

2007 р.:

 • Установлено оброблювальний центр Intermac Master 43 (Італія), призначений для виконання робіт зі шліфування, полірування, фрезерування та свердління на склі.
 • Установлено піч для тестування загартованого скла на наявність критичної концентрації нікель-сульфідних включень – Heat Soak Test.
 • Уведено в експлуатацію лінії автоматичного збирання склопакетів австрійської фірми «Lisec». Налагоджено виробництво склопакетів із покращеними теплоізоляційними властивостями, а також виробництво склопакетів для структурного засклення.
 • Запущено у виробництво двобічну прямолінійну горизонтальну крайкову лінію Busetti F-10 Intermac [горизонтальна лінія з ЧПУ для двобічного оброблення крайки (єврокрайки) плоского листового скла]; автоматичний вертикальний прямолінійний шліфувальний верстат GEMY-9C компанії BAVELLONI (Італія).
 • Чиста кімната і дві термовакуумні шафи для виготовлення триплексу з автоматичним керуванням режимами нагрівання.

2008 р.:

 • У серпні введено в дію піч для загартовування скла NorthGlass поздовжнього вигину розміром 3600×2400.
 • У серпні налагоджено роботу комплексу обладнання для виготовлення багатошарового ламінованого скла (триплекс) із використанням загартованих, багатофункційних та інших сучасних стекол.
 • У грудні здано в експлуатацію піч молірування. Поставлено на конвеєр випуск лобового скла для автомобілів Lanos та ВАЗ 2110.

2009 р.:

 • Уведено в експлуатацію установку для суцільного однотонного нанесення керамічної фарби на прозоре або тоноване в масі скло – валкову машину Gemata Rollmac (Італія).
 • Установлено два оброблювальні центри з ЧПУ, Master-23, 35 компанії Intermac (Італія).

2010 р.:

У межах програми розширення та модернізації виробництва встановлено й уведено в експлуатацію четверту піч молірування.

2011 р.: 

 • Комбінований стіл для різання монолітного скла та триплексу моделі GFB 60/30 VB 45 RE компанії «Lisec» (Австрія).
 • Столи для різання монолітного скла та триплексу фірми Intermac – Genius 61 CT (Jumbo).

Знакова подія 8 травня 2011 року: компанія «Оріон Глас» відзначила 10-річчя роботи.

2012 р.:

Відкриття нового підрозділу компанії з випуску склопакетів.

Установлено автоматизовані лінії виробництва склопакетів, що дало змогу виробляти склопакети, архітектурні склопакети складних форм, склопакети для структурного засклення.

2012 р.:

Відкриття нового майданчика Групи компаній «Оріон Глас» – промислове перероблення скла.

 • Налагоджено роботу лінії з розкроювання та різання скла (зокрема й джамбо-розмірів).
 • Комплекс оброблювального обладнання для шліфування, полірування та свердління скла.
 • Уведено в дію піч для загартовування скла – Tamglass HTF Pro E, що дало змогу проводити загартовування плоского скла.

Унікальний комплекс обладнання, яким оснащено новий завод, дав змогу розв’язувати завдання з промислового перероблення скла, а також випускати технологічно складні вироби з безпечного скла.

2014 р.:

Уведено в експлуатацію цифровий промисловий принтер GlassJet від компанії Dip Tech (Ізраїль) для нанесення керамічними фарбами, що запікаються, повнокольорового зображення на поверхню скла.

8 травня 2016 року Група компаній «Оріон Глас» відзначила 15-річчя успішної роботи!

Під час святкування 15-річчя відбулися урочисті збори всіх підрозділів компанії «Оріон Глас», а також нагороджено співробітників за внесок у розвиток Групи компаній!

2016 р. :

Відкриття нового підрозділу компанії у м. Запоріжжя – з випуску скловиробів для засклення громадського, залізничного, сільськогосподарського, автомобільного (легкового, вантажного) транспорту, а також автоскла на визначений модельний ряд іномарок. 

2017 р.:

Відкриття оптово-роздрібного складу у м. Києві для задоволення попиту на вторинному ринку автомобільного скла (для громадського, залізничного, вантажного транспорту).

2017р. :

Уведено в експлуатацію свердлильно-фрезерувальну установку Francesca 16M 1600 FORVET. Унікальний оброблювальний центр із системою ЧПУ призначений для свердління, зенківки та фрезерування плоских скляних листів (3–25 мм), зокрема й непрямокутних листів. Устаткування дало змогу збільшити продуктивність такого виду виробів, як дверні групи, зокрема й внутрішні перегородки зі скла.

2017р:  Група компаній «Оріон Глас» урочисто відзначила 16-річчя успішної роботи!

2018- 2019р :  «Оріон Глас» була офіційним представником товаропровідної мережі ВАТ «Гомельскло» на ринку України з реалізації білоруського флоат-скла.

Замовити послугу чи продукт