Шовкографія на склі

ShelkoШовкографія - це загартоване безпечне скло, на яке наносять керамічні фарби методом шовкотрафаретного друку, після чого в процесі термозміцнення його випалюють, забезпечуючи високий ступінь адгезії.

Принцип шовкотрафаретного друку полягає в проштовхуванні фарби ракелем через відкриті частини сітки на підкладку. Стійкість покриття забезпечена тим, що процес нанесення фарби пов’язаний із загартуванням самого скла. Використовують керамічні однокомпонентні фарби (Ferro, Johnson Matthey, Heraeus). Їх застосовують для виготовлення автомобільного скла, під час оброблення архітектурного (фасадного) і меблевого скла, а також для спеціальних стекол, наприклад полиць холодильників або захисного скла у дверцятах побутових газових та електричних плит. Після попереднього висихання керамічні фарби впікаються в поверхню скла в процесі термічного загартування скла або молірування (метод формування скла, що дає змогу отримати блискучу поверхню виробу) при температурі 620–660 С упродовж 2–5 хвилин. Однак температура й час можуть змінюватися залежно від типу фарби чи виробника.
Керамічні фарби застосовують там, де пред’явлено високі вимоги до механічної стійкості, вологості, а також впливу УФ-випромінювання. Тільки ці фарби прийнятні для зовнішніх робіт, наприклад для виготовлення фасадів.

Керамічні фарби застосовують там, де пред’явлено високі вимоги до механічної стійкості, вологості, а також впливу УФ-випромінювання. Тільки ці фарби прийнятні для зовнішніх робіт, наприклад для виготовлення фасадів.

Застосування шовкографії на склі.

Промислову шовкографію найчастіше застосовують на автосклі, наносячи по периметру автомобільного скла як захисну чорну смугу.

Шовкографія на автосклі виконує такі функції:

  • допомагає приховати внутрішнє оздоблення деталей або вбудовані елементи (наприклад нагрівальні елементи в зоні спокою «двірників» або датчики освітленості тощо)
  • зменшує проникнення УФ-променів, що впливають на поліуретановий клей
  • нанесення логотипу автомобіля або рекламної інформації на переднє чи на заднє скло автомобіля

Шовкотрафаретний друк застосовують для декорування архітектурного (фасадного) і меблевого скла, а також для спеціальних стекол, наприклад полиць холодильників або захисного скла у дверцятах побутових газових та електричних плит.

Замовити послугу чи продукт